برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : جمعه ۰۱/۳/۶

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» دانستنی های فرش ( قسمت اول )

راهنمای کلی در مورد برخی واژه های فرش ماشینی

در این مقاله ، سعی داریم در مورد واژه های کلیدی و کاربردی فرش ، توضیحات تکمیلی ارائه نماییم .
1.    شانه و تراکم : 
به تعداد ریشه ها یا گره هایی که در یک متر از عرض فرش موجود است شانه و به تعداد گره هایی که در یک متر از طول فرش وجود دارد تراکم می گویند .
برای داشتن اطلاعات بیشتر از شانه و تراکم ، کلیک کنید .
2.    ماشین Hcpx2 :
ماشین تولید فرش ماشینی با بالاترین کیفیت و بافت دستبافتگونه ، که فرش هایی با شانه و تراکم بالا می بافد .
3.    فرش ترک :
جز فرش های جدید بازار می باشد که بیشتر به صورت 400 شانه و با تراکم 960 بافته می شود و برخی آنها را به صورت گل برجسته می بافند و بیشتر با رنگ های روشن و ملایم بافته می شود و طرح فرش ترک ساده است و از طرح های سنتی و شلوغ به دور است .

4.    فرش 1500 شانه :
این فرش که به صورت 1500 شانه و با تراکم 4500 بافته شده است بسیار ریز بافت و ظریف است . به عبارتی این محصول 1500 گره در یک متر از عرض فرش دارا می باشد . طرح های خیلی شلوغ را به صورت 1500 شانه می بافند .
5.    فرش 1200 شانه :
این محصول بی نظیر با تراکم 3600 عرضه می شود و بیشتر به صورت 8 رنگ و یا 12 رنگ بافته می شود که بعد از فرش 1500 شانه جز ظریف ترین فرش ماشینی می باشد که نام دیگر آن دستبافتگونه می باشد .
برای خرید فرش 1200 شانه ماشینی ، کلیک کنید .
6.    فرش 1000 شانه :
تولید فرش 1000 شانه با تراکم 3000 ، یکی دیگر ازمحصولات جدید بازار فرش  می باشد که از نظر ظاهری و کیفیت با فرش 1200 شانه برابری می کند .
7.    فرش 700 شانه :
این محصول ، با تراکم 2550 بافته می شود  یعنی ، دارای 700 گره در یک متر مربع از فرش است . دارای کیفیت عالی و دارای قیمت مناسب می باشد .
8.    فرش طرح 700 شانه :
فرش طرح 700 شانه ، یعنی محصولی با تراکم 1000 یا 1500 و بافته شده با دستگاه های بافت فرش 1500 شانه ولی طرحشان مثل فرش 700 شانه هست .
9.    فرش 500 شانه :
جز محصولات با شانه و تراکم پایین می باشد . امروزه از اسن فرش کمتر استفاده می کنند و بیشتر برای خوابگاه ها ، هیات ها و مساجد استفاده می کنند . کیفیت این فرش پایین است .
10.    گلیم :
گلیم فرش به صورت 320 شانه بافته می شود و از خانواده فرش های فانتزی به شمار می رود . سطح آن صاف است اگر دست روی آن بکشید ، کاملا یکپارچگی را حس خواهید کرد . از این محصول برای راه پله ها ، آشپزخانه استفاده می شود .
11.    شنل :
جز فرش های فانتزی می باشد که سطح صاف و مسطحی دارد و از طرح های پیچیده در بافت آن استفاده می  کنند و بافته شده با الیاف پلی استر است
12.    فرش فریز :
به صورت پرز بریده هستند که ظاهری برجسته دارند و تابیدگی نخ هایش زیاد است و  جز فرش های غیر رسمی می باشد .
13.    تابلو فرش :
فرش های کوچک تزیینی هستند که در یک قاب ، قرار گرفته اند و در شانه و تراکم های مختلف و در طرح ها و نقشه های متنوع بافته می شوند .
14.    فرش به قیمت درب کارخانه :
بعضی از فروشندگان ، فرش را به صورت غیر حضوری می فروشند که از مزایای آن این است که خیلی از واسطه ها حذف می شود و کالا به قیمت درب کارخانه به دست مشتری می رسد . در خرید اینترنتی فرش ، محصول به قیمت درب کارخانه ، به دست مشتری می رسد .
برچسب
'فرش 1200 شانه' , 'فرش 1000 شانه' , 'فرش 700 شانه' , 'گلیم فرش' , 'فرش شنل' , 'فرش فریز' , 'تابلو فرش ماشینی' , 'فرش به قیمت درب کارخانه' , 'خرید اینترنتی فرش'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  فروشگاه های خرید انواع فرش ماشینی
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  استخدام در فرش کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه