برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : یکشنبه ۰۰/۷/۲۵

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» چگونه لکه ها را از روی فرش پاک کنیم ؟

پاک کردن انواع لکه از روی فرش

تمیز بودن فرش ، در جلوه دادن زیبایی آن نقش بسزایی دارد و زیبایی آن را چند برابر می کند . برای همه افراد کثیف شدن فرش با انواع لکه پیش آمده است و شستن مداوم زیاد فرش باعث از بین رفتن تاروپود فرش میشود . برای از بین بردن انواع لکه از فرش ، راه های بسیار ساده وجود دارد که با رعایت آن ، می توانید از تمیزی فرش بهره ببرید .

پاک کردن انواع لکه از فرش :

لکه چای یا قهوه :

 برای پاک کردن لکه چای و قهوه از فرش ، چند روش وجود دارد . اولین روش این است که سریع با کمک اسفنج و مواد شوینده ، لکه را از روی سطح پاک کنید . روش دیگر این است که با کمک قاشق ، چای یا قهوه ریخته شده را جمع کنید و بعد با کمک دستمال تمیز که به سرکه و آب آغشته است ، روی لکه بکشید . روش دیگر این است که مقداری نمک روی سطح بریزید و کمی صبر کنید تا لکه پاک شود و حتی میتوانید به جای نمک ، کمی ماست روی لکه بمالید و بعد از چند دقیقه ، ماست را با قاشق جمع کنید و با یک دستمال تمیز آن را تمیز کنید . روش آخر در پاک کردن لکه چای از فرش این است که با کمک ماء الشعیر آن لکه را پاک کنید شاید لازم باشد که چندین بار این کار را انجام دهید ولی در پاک کردن لکه چایی بسیار اثربخش است .

لکه سس گوجه فرنگی :

برای پاک کردن لکه سس گوجه فرنگی از روی فرش ، توصیه می شود که در مرحله اول با اسفنج و آب ، لکه را تمیز کنید و در مرحله بعد ، با مالیدن یک تیکه لیموترش ، روی فرش را تمیز کنید .

 

لکه جوهر :

می توانید مقداری ماست ، روی فرش بریزید و اندکی صبر کنید تا جوهر به ماست نفوذ کند و بعد با قاشق ، ماست و جوهر را بردارید و با دستمال تمیز ، محل را تمیز کنید .

یا اینکه می توانید یک حوله تمیز را روی جوهر بگذارید تا جوهر اضافه آن به حوله رود و باید دقت کنید که حوله را روی لکه نکشید تا لکه پخش شود و باید با ضربه حوله را برروی لکه بگذارید و بردارید .

این روش گفته شده برای پاک کردن لکه جوهری بود که تازه روی فرش ریخته شده است . برای پاک کردن لکه قدیمی جوهر از روی فرش باید یک قاشق سرکه را با دو قاشق مایع ظرفشویی در یک فنجان آب مخلوط کنید و با کمک دستمال تمیز ، لکه را پاک کنید . این کار را چندین بار انجام دهید .

 

لکه آدامس :

پاک کردن لکه بستنی از روی فرش ، کار آسانی است . برای این کار ، اول لکه را با قاشق جمع کنید و این کار را با کمک فشار زیاد انجام دهید و بعد با کمک دستما تمیز و خیس ، لکه را پاک کنید .

یا اینکه یک قاشق مایع ظرفشویی با آب مخلوط کنید و لکه را از روی فرش تمیز کنید و اینکه آب نباید گرم باشد حتما از آب سرد استفاده کنید ، چون آب گرم باعث می شود که لکه مقاومتش بالا رود .

یا اینکه نصف قاشق آمونیاک را در آب سرد مخلوط کنید و محل را با آن تمیز کنید .

 

لکه بستنی :
•    پاک کردن لکه بستنی از روی فرش ، کار آسانی است . برای این کار ، اول لکه را با قاشق جمع کنید و این کار را با کمک فشار زیاد انجام دهید و بعد با کمک دستما تمیز و خیس ، لکه را پاک کنید .
•    یا اینکه یک قاشق مایع ظرفشویی با آب مخلوط کنید و لکه را از روی فرش تمیز کنید و اینکه آب نباید گرم باشد حتما از آب سرد استفاده کنید ، چون آب گرم باعث می شود که لکه مقاومتش بالا رود .
•    یا اینکه نصف قاشق آمونیاک را در آب سرد مخلوط کنید و محل را با آن تمیز کنید .

 

یک محلول باور نکردنی برای از بین بردن انواع لکه ها از روی فرش چیست ؟

مواردی که گفته شد ، محدود است و منحصر به پاک کردن چندین لکه است . ممکن است که لکه های بسیاری روی فرش بریزد و افراد نمی دانند که چه باید بکنند . یک محلول معجزه گر به افراد توصیه می شود که برای پاک کردن انواع لکه از فرش استفاده شود و آن مخلوط سرکه و نمک و یا سرکه و پودر ذرت است . این محلول لکه را از بین می برد بدون اینکه به فرش آسیب برساند .

و در پایان باید گفته شود که انتخاب رنگ مناسب فرش نیز در تمیز نگه داشتن فرش ، نقش بسزایی دارد . مثلا در مکان های پررفت و آمد و شلوغ از فرش روشن استفاده نشود .

 

برچسب
'بین بردن انواع لکه از فرش' , 'پاک کردن لکه چای و قهوه از فرش' , 'پاک کردن لکه چای از فرش' , 'پاک کردن لکه سس گوجه فرنگی از روی فرش' , 'پاک کردن لکه جوهر از فرش' , 'پاک کردن لکه آدامس از فرش' , 'پاک کردن لکه بستنی از روی فرش' , 'تمیز نگه داشتن فرش'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
•  فروشگاه های خرید انواع فرش ماشینی
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه