برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : جمعه ۰۱/۳/۶

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» تمیز نگه داشتن فرش

راه های ساده تمیز کردن فرش ماشینی

فرشی که در خانه دارید نمایانگر موضوعات مختلفی است و رنگ و الیاف و غیره بر روی محیط و دکور ما تاثیر می گذارد . تمیزی آن برای هر شخصی می تواند حائض اهمیت باشد و غیر از آن قالی تمیز عمر بیشتری می کند و آلرژی کمتری ایجاد می کند . ما در این جا سعی نموده ایم راه های ساده تمیز کردن فرش ماشینی را به شما توضیح دهیم تا شما بتوانید به راحتی عمر قالی منزل خود را افزایش بدهید .

 

1- تمیز نگه داشتن فرش

بهتر است درباره تمیز بودن قالی، بخصوص بعد از خرید اطلاعاتی داشته باشیم که در ادامه این مقاله نکات زیادی برای تمیز کردن قالی و همچنین رفع لکه های روی آن و نحوه جابجا کردن فرش ماشینی قرار داده شده است که می توانید آن را مشاهده نمایید .

 

1-1- نکات تمیز کردن فرش هنگام جارو کشیدن

ابتدا توجه داشته باشید که در هنگام جاروکردن قالی را به قسمت های کوچک تقسیم کنید تا پاک کردن آن راحتتر باشد . اگر فرش پرز بلند دارید یا دارای برجستگی و فرورفتگی است در این نقاط جاروبرقی را چندین بار بکشید تا آلودگی کامل از بین برود . دقت کنید در هنگام جارو زدن ، دسته را بلند کنید و دوباره قرار دهید . اگر حالت رفت و برگشتی و کشیدگی روی آن باشد باعث می شود به خاب فرش آسیب برسد .

 

1-2- جابجا کردن فرش ماشینی

برای استحکام و دوام بیشتر ، فرش را در معرض تابش مستقیم خورشید قرار ندهید . در ضمن چند وقت یکبار قالی را جابه جا کنید تا نقاطی که کنار در و مکان های با رفت و آمد بیشتری است ، دچار فرسایش نشود . این نکته در مورد اجسام سنگین نیز صدق می کند . همچنین قالی را روی سطح سیمانی یا جایی که سطح ضمختی دارد پهن نکنید تا به زیر قالی آسیبی نرسد . و توجه داشته باشید فرش در برابر رطوبت حساس هست در نتیجه آن را از رطوبت دور نگه دارید .

 

1-3- پاک کردن لک فرش ماشینی

اگر فرش ماشینی شما به هر دلیلی دچار لک شد سریعا آن را برطرف کنید که عموما ابتدا با دست تست کند تا متوجه شوید چقدر عمق آن زیاد است البته دقت کنید آن ار نسابید تا به نقاط دیگر سراییت نکند .و بعد اگر تمایل به شستشو دارید ابتدا مایع مورد نظر را در گوشه ای از قالی تست کنید تا مطمئن شوید آسیبی وارد نمی کند .


اگر در نهایت فرش ماشینی شما بسیار کثیف باشد می توانید آن را به قالیشویی بفرستید باید قبل از آن سعی نید با جارو برقی پرزه های اضافی آن را بگیرید و همچنین از کار آن مرکز اطمینان داشته باشید .

برچسب
'فرش ماشینی' , 'فرش پرزبلند' , 'خاب فرش'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  استخدام در فرش کاشان
•  شماره حسابهای فرش کاشان
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه