برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۰۱/۴/۱۱

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» فرش ماشینی سه بعدی چیست

درباره فرش ماشینی سه بعدی

از ابتدای تاریخ تا به حال ایرانیان علاقمند به فرش این هنر اصیل و خاص بوده اند . ما همواره سعی نموده ایم در هنگام خرید به نوع ، بافت ، رنگ و بسیاری از نکات دیگر توجه کنیم . اما یکی از این موارد دکوراسیون است که افراد عموما علاقه دارند قالی با نمای داخلی منزل هماهنگ باشد . و با توجه به تغییر سلیقه ها و وجود مد در تمامی ارکان زندگی یکی از مواردی که توجه مردم را جلب نموده فرش مدرن است که با توجه به معماری داخلی خانه در حال حاضر بسیار مناسب است .

 

1- درباره فرش ماشینی سه بعدی

یکی از این دسته فرشهای مدرن که بسیار جدید و مورد توجه است فرش سه بعدی است که ما در ادامه می خواهیم به توضیحی کلی در مورد این قالی توضیح دهیم .

 

1-1- فرش دستبافت سه بعدی

گفته می شود که در هنر فرش دستبافت این نمونه اولین بار در ایران انجام شده ، چله کشی در قالی تا قبل از آن به صورت کاملا یکنواخت و مشابهی انجام می شد . برای اولین بار ساختاری اجرا شد که پنج دار چله کشی که در هم ادغام شدند و کارگاه متحد ، شکل دادند که 5 ماه زمان می برد و بافتش حدود 51 ماه طول می کشد البته توجه داشته باشید هیچ گاه نمی شود این قالی با این نوع بافت و ساختار خاصش یک شکل باشد و می توان گفت کاملا منحصر است .

 

1-2- فرش ماشینی سه بعدی چیست

اما گفته می شود به صورت فرش ماشینی برای اولین بار در کشور دانمارک بنام قالی ادج تولید شد که بعد از طراحی صورت یک انسان آنها 250 تخته قالی را با سایزهای مختلف و به تناسب هم برش داده و روی هم قرار دادند تا تصویر در نهایت به صورت یک فرش سه بعدی نقش بست .


گاهی در برخی قالی ها روی قسمت های از آن کار شده و به صورت برجسته نمایان شده است . بدین صورت که قالی ابتدا دستگاه می شود و با توجه به هنر برجسته کار حجم و نقاط برجسته ای که به نظر مناسب می آید را انتخاب کرده و سپس به خالی کردن و دورکاری نقوش برجسته می پردازد . البته باید به انتها فرش توجه کند که بافت آن آسیب نبیند و متزلزل نشود .

برچسب
'فرش سه بعدی' , 'فرش مدرن' , 'فرش ماشینی'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  استخدام در فرش کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه