برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۰۱/۴/۱۱

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» روش شناخت فرش اصل و غیر اصل

چگونه فرش اصل را از تقلبی تشخیص دهیم

با توجه به بازار فرش ماشینی و فرش دستباف در حال حاضر تنوع بسیار زیادی وجود دارد ممکن است که محصولات را با برندهای معتبر به بازار عرضه کنند . در هنگام خرید فرش ماشینی یا دستبافت به نکاتی باید توجه داشت که چگونه در میان این تنوع بالا فرش مورد نظر و با کیفیت خود را تهیه کنید و ما در ادامه این مقاله توضیح داده ایم که چگونه فرش تقلبی را از فرش اصل تشخیص دهیم تا یک خرید موفق را برای دکوراسیون خانه خود داشته باشیم .

1- روش شناخت فرش اصل و غیر اصل

با توجه به نقش و نگار فرش و شرکت تولیید کننده و مرکز آن جای خوشحالی وجود دارد که انتخاب برای همشهریان و مشتنریان برای خرید فرش بسیار متفاوت می باشند که هر کدام از عزیزان با هر سلیقه متفاوتی بتوانند خرید داشته باشند. بطور مثال می توان گفت : شهر فرش کاشان ، مشهد و اصفهان از جمله فروشگاه های معتبر می باشند که می توان از آنها خریداری نمود .


نکته : با توجه به این نکته که بعضی از تولید کنندگان و فروشندگان فرش ، فرشهایی را از شهر های گوناگون ایران جمع آوری کرده و به جای فرش های خوب و برندهای معتبر مانند : فرش پاتریس ، فرش قیطران ،شهر فرش ، آقای فرش و فرش خاطره کاشان نیز به فروش میگذارند . خریداران محترم باید توجه داشته باشند که از لحاظ قیمت ، کیفیت نخ و نوع بافت اطلاعات کاملی را برخوردار باشند که متاسفانه در این میان افرادی سودجو هستند که از ناآگاهی خریدار سوءاستفاده می کنند و به نفع خود کار میکنند .

2- تفاوت فرش ماشینی با فرش دستباف

در صورتی ک قصد خرید فرش برای منزل خود دارید اولین موردی که شما عزیزان باید در نظر داشته باشید کیفیت فرش و بودجه ای است که شما میخواهید برای خرید قالی صرف کنید . این دو گزینه در تصمیم گیری به شما بسیار کمک می کند . البته بیان است که کارشناسان فرش ، فرش دستبافت را به شما توصیه مکنند چون هم دوام بالاتری دارند و کاکسیونز بهتری نیز دارند . چنانچه ماشین آلات نیز از نظر اندازه و یکنواختی کیفیت بهتری نیز دارند اما فرش های دستبافت از بافت محکم تر ( از دونوع گره فارسی یا ترکی ) و از عمر با دوام تری برخوردار است .


نکته : فرش های ماشینی در واقع دارای گره نیستند بلکه با دستگاه های قدرتمندی ساخته ( بافته ) می شوند که با استفاده از الیاف و گرما نخ ها را به پایه می چسبانند حداقل طول عمر فرش های ماشینی کمتر از 20 سال می باشند . مهمترین روش تشخیص تولید کننده یک فرش واقعی برچسب آن است ، در این برچسب ها معمولا لوگو ( علامت تجاری ) صادر کننده مشخصات فرش از جمله جنس الیاف ، طرح ، کد فرش ، رنگهای بکار رفته در فرش ، تراکم عرضی و طولی ، علامت استاندار و غیره بکار رفته است. در این قسمت باید دقت کامل به این مشخصات درج شده که به پشت فرش قرار دارد توجه نمود .

برچسب
'فرش اصل' , 'شناخت فرش اصل' , 'فرش تقلبی' , 'تفاوت فرش ماشینی با فرش دستباف'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
•  شماره حسابهای فرش کاشان
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه