برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : جمعه ۰۱/۳/۶

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» روش های از بین بردن پرز فرش های ماشینی

از بین بردن پرز فرش

معمولا فرش هایی که تازه خریداری شده اند پرزدهی آن ها بالا است . اگر در کارخانه از آب و روغن کافی برای الیاف استفاده شود ، دستگاه تنظیم شود و تثبیت حرارتی شود پرزدهی فرش بسیار پایین می آید . معمولا در ایران از فرش هایی که الیاف اکریلیک در آن به کار رفته بیشتر طرفدار دارند که این فرش ها پرزدهی بالایی دارند . در این مطلب با چگونگی رهایی از پرز آشنا میشوید .
در فرش های ماشینی اهاری که موقع ریسیدن الیاف به کار میرود ، نگه دارنده ی خاب فرش است . مدت و شدت پرزدهی فرش های ماشینی بستگی به کیفیت اهار ، ضخامت و تراکم نخ ، ساختمان نخ و کیفیت الیاف دارد و معمولا هرچه تراکم و شانه ی فرش بالا تر باشد پرزدهی بسیار پایین می آید . امروزه با پیشرفت تکنولوژی فرش ها را هیت ست میکنند این امر باعث میشود پرزدهی فرش را کاهش و شفافیت فرش را افزایش می دهد . ولی فرش خوب باید ، بین 1 تا 3 هفته پرزدهی داشته باشد که مدت پرزدهی بستگی به رنگ فرش دارد هرچه تیره تر باشد مدت پرزدهی بالا تر میرود .
چگونگی رهایی از پرزدهی فرش :
بهترین روش برای از بین بردن پرز فرش استفاده از جارو برقی است چون باعث میشود پرز فرش را بگیرد . برای عملکرد بهتر ، لبه های جارو برقی را مقداری مرطوب کنید این عمل باعث میشود پرز ها با سرعت بیشتری از بین برود . بعضی از افراد برای ازبین بردن پرز فرش از فرچه استفاده میکنند که این عمل باعث تحریک فرش میشود و پرزدهی را افرایش میدهد . راه دیگر برای از بین بردن پرز استفاده از کیسه ی حمام مرطوب است که باید از طرف خاب فرش این عمل را انجام داد .

برچسب
,'فرش های ماشینی',' پرزدهی فرش','الیاف اکریلیک','خاب فرش',' فرش خوب',
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه