برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : جمعه ۰۱/۳/۶

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» اصول تمیز نگه داشتن فرش ماشینی

تمیز کردن فرش ماشینی

فرش جز مهم ترین و ضروری ترین اسباب زندگی است و تعویض و یا شست وشوی آن کار بسیار دشواری است . پس در نگهداری از فرش باید بسیار کوشا بود . تمیز نگه داشتن فرش ، در جلوه دادن زیبایی آن نقش بسزایی دارد . با توجه به اینکه ، تنوع رنگ در فرش بسیار زیاد شده است و خیلی از افراد فرش هایی با رنگ های روشن را انتخاب می کنند تا  فضای کوچک خانه شان بزرگتر جلوه دهد . در این مقاله روش های تمیز کردن فرش در خانه را آموزش می دهیم .


طرز تمیز کردن فرش


از بین بردن لکه از فرش :
برای اینکه لکه ها زود پاک شوند ، باید در اسرع وقت بعد از اینکه لکه روی فرش ریخته شد ، لکه را پاک کرد .

برای از بین بردن لکه آدامس از فرش ، اول باید یک تکه از یخ را روی آدامس بگذارید تا سفت شود بعد با یک چیز نوک تیز مثل چاقو ، لکه آدامس را بتراشید .برای از بین بردن لکه شمع از فرش ، نیز می توانید این کار را انجام دهید .

برای از بین بردن دوده از روی فرش ، مقداری نمک روی آن قسمت بپاشید و بعد دو ساعت روی آن را با جارو برقی تمیز کنید . اگر ادویه روی فرش ریخت ، می توانید برای پاک کردنش ، از کمی آبلیمو و آب استفاده کنید و سپس با دستمال خشک ، روی آن را بکشید .

برای پاک کردن لکه چسب از فرش ماشینی و همچنین لکه بستنی و کاکائو از فرش ، باید یک قاشق از مایع ظرفشویی را با مقداری شامپو فرش و آب مخلوط کرده و با دستمالی نرم روی محل لکه به آرامی بمالید ، این کار را چندبار تکرار کنید تا محل مورد نظر به طور کامل تمیز شود .

برای پاک کردن لکه چایی و قهوه از فرش ، می توانید از آب نیمه گرم و پودر ماشین لباسشویی استفاده کنید .


تمیز کردن ریشه فرش ماشینی
اگر ریشه ها زرد یا کثیف شدند ، برای تمیز کردن آن ها ، از آب گرم و شامپو فرش می توانید استفاده کنید . این کار را چندبار انجام دهید تا ریشه ها کاملا سفید شوند . بسیاری از افراد برای محافظت از ریشه فرش ، روی ریشه ها را با چسب های نواری میپوشانند . این کار توصیه نمی شود ، چون چسبندگی ، ریشه ها را از بین می برد . برای محافظت از ریشه ها ، استفاده از کاورهای پلاستیکی توصیه می شود .

برچسب
'روش های تمیز کردن فرش' , 'طرز تمیز کردن فرش' , 'از بین بردن لکه از فرش' , 'از بین بردن لکه آدامس از فرش' , 'از بین بردن لکه شمع از فرش' , 'از بین بردن دوده از روی فرش' , 'پاک کردن لکه چسب از فرش ماشینی' , 'پاک کردن لکه چایی و قهوه از فرش' , 'تمیز کردن ری
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه