برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۰۱/۴/۱۱

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» موارد تاثیر گذار قیمت فرش ماشینی

عوامل تاثیر گذار قیمت فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی هم مانند کالاهای دیگر از درجه بندی کیفیت برخوردار است . به غیر از کیفیت قالی ماشینی که عامل اصلی در تعیین قیمت فرش ماشینی است ، جنس قالی ، متراژ ، تعداد شانه و تراکم کفپوش از جمله مهترین فاکتور های هستند که بر اساس آن قیمت فرش را تعیین می کنند . به همین دلیل ما سعی کرده ایم در ادامه این مقاله عوامل تاثیر گذار قیمت فرش ماشینی کاشان را به صورت کامل به همراه نکات جالب که در خرید فرش باید بدانید قرار بدهیم که شما می توانید در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

 

1- موارد تاثیر گذار قیمت فرش ماشینی کاشان

عوامل مختلفی در قیمت گذاری قالی های ماشینی دخیلی می باشد که از این موارد می توان به تراکم و شانه و همچنین متراژ و جنس فرش اشاره داشت که در ادامه این مقاله به بررسی هر کدام از این موارد که دارای ارتباط مستقیم در قیمت گذاری فرش می باشند می پردازیم.

 

1-1- تراکم و شانه فرش ماشینی

تعداد شانه یک فرش رابطه مستقیمی با قیمت فرش دارد و هرچه این دو مورد بالاتر باشد قیمت نیز در قالی بالاتر خواهد بود . هرچه تراکم گره ها بیشتر باشد می توان نقش های ظریف تری در کفپوش پیاده کرد . به طور مثال قالی های که قرار است در پذیرایی پهن شود نیاز به یک طرح با نقش های چشم نواز است . گره های متراکم تر این امکان را می دهد که مقاومت قالی بالا برود . برای مکان های که نیاز ندارید از یک فرش با شانه بالا استفاده کنید بهتر یک فرش معمولی انتخاب کنید تا در هزینه های قیمت خود صرفه جویی کرده باشید . تعداد گره های که در یک متر از عرض قالی بافته شده است نشان دهنده شانه فرش است . به همین ترتیب تعداد گره های در که طول فرش بافته می شود تعداد تراکم را معلوم می کند .

 

1-2- متراژ فرش

فرشهای ماشینی در ابعاد مشخصی بافته می شود که این ابعاد شامل کفپوش 12 ، 9  و 6 متری می شود . به طور مثال قالی 12 متری ( در ابعاد 3 در 4 متر ) ، قالی 9 متری ( در ابعداد 2.5 در 3.5 متر ) و قالی 6 متری ( در ابعاد 2 در 3 متر ) بافته می شود . بدیهی است هرچه متراژ یک قالی بالاتر باشد قیمت آن بالاتر خواهد بود . با حسابی ساده میتوان نتیجه گرفت قیمت قالی 12 متری 2 برابر قالی 6 متری است . قبل از خرید فرش ماشینی مد نظرتان حتما مکانی که قرار قالی در آن پهن شود را اندازه گیری کنید .

 

1-3- جنس فرش

در گذشته کفپوش های ماشینی از جنس نخ های پشمی بافته می شد اما این الیاف به علت زبری و لطیف نبودن به مرور از صنعت قالی ماشینی کنار گذشته شد . با گذشت زمان نخ های مصنوعی همچون پلی استر و اکریلیک وارد بازار شدند . نخ ها پلی استری که در بافت قالی ماشنی استفاده می شود ممکن است برای پوست حساسیت پوستی ایجاد کند . نخی های پلی استر را از طریق فرایندی به نام هیت ست کردن ، توسط بخاراب داغ حرارت دیده می شود . این فرایند باعث می شود نخ های اکریلیک در هنگام بافته شدن در فرش ماشینی ، پرز دهی نکنند . بعد از خرید فرش ماشینی اکریلیک دیگر لازم نیست نسبت به پرزدهی آن نگران باشید .

 

2- قیمت فرش در فروشگاه تاپ

شرکت تاپ تمامی محصولات خود را با نخ های با کیفیت می بافد و با راه انداری سامانه اینترتی خرید محصولات قالی ماشینی و دیگر منسوجات ، فرصت مناسبی برای مشتریان عزیز فراهم کرده است که بدون مراجعه به بازار ، فرش خود را درب منزل تحویل بگیرند . شما می توانید با مراجعه به سایت فرش روز کاشان از محصولات با کیفیت این شرکت دیدن فرمایید . از جمله محصولات جانبی این شرکت می توان به گلیم فرش ، فرش فانتزی ، فرش کودک و فرش شگی اشاره کرد . تمامی این محصولات با ضمانت نامه برای شما ارسال خواهد شد . ارسال قالی ماشینی به درب منزلتان رایگان خواهد بود .

برچسب
'قیمت فرش ماشینی' , 'عوامل تاثیر گذار قیمت فرش ماشینی' , 'قیمت فرش' , 'خرید فرش' , 'فرش ماشینی'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  شماره حسابهای فرش کاشان
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه