برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : جمعه ۰۱/۳/۶

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» ویژگی های اصلی تابلو فرش ماشینی

ویژگی های اصلی تابلو فرش ماشینی کاشان

در این مقاله می خواهیم درباره ویژگی های اصلی تابلو فرش ماشینی کاشان به همراه اطلاعت ضروری که درباره این تابلو های فرش باید بدانید را خدمت شما ارائه دهیم که می توانید آن را مطالعه و مشاهده کنید . همیشه یک فرش یکی از کالاهای مهم برای خرید بشر بوده است و انتخاب آن یکی از سخت ترین انتخاب ها بوده است . فرش در هزارسال قبل که انسان به یک زیر انداز نیاز داشت تا روی آن استراحت کند و از سختی و سردی زمین محافظت کند ، اختراع شد . فرش ها از نوع بافت به دو دسته ماشینی و دستبافت تقسیم می شود . اما از لحاظ طراحی به چند دسته تقسیم می شود که از آن جمله می توان به گلیم فرش ، گلیم گبه ، تابلو دیواری فرش ، فرش کلاسیک و فرش فانتزی اشاره کرد . تابلو فرش کاشان یکی از اجزای تزییناتی است که در اغلب منازل وجود دارد و طرح آن می تواند ایات قرآنی ، چهره ، نقاشی و غیره باشد .

 

تابلو فرش کاشان چیست و چگونه تولید می شود ؟

تابلو فرش درواقع همان فرش است که توسط بافنده انسانی یا ماشینی بافته می شود اما جنبه تزیینی دارد و در یک قاب چوبی یا پلاستیکی نیز محصور می شود . تابلو های فرش از لحاظ شیوه بافت می تواند به دو دسته تابلو دستبافت فرش و تابلو های فرش ماشینی تقسیم شود . تابلو دستبافت فرش در واقع هنر بافنده تابلو فرش است که با استفاده از تجربه خود تار و پود و الیاف فرش را بر روی دار قالی برهم می بافد و یک نقش زیبا که از قبل نقشه آن طراحی شده است را خارج می کند . تابلو دستباف فرش دارای کیفیت بالایی است و از الیاف طبیعی استفاده می کند . تابلو فرش دستبافت کاشان یکی از صنایع و هنرهای دستی شهر کاشان محسوب می شود که دارای طرح های متفاوت است و از کیفیت بالایی نیز برخوردار می باشد . طرح هایی که هنرمندان کاشانی روی تابلو فرش طراحی می کنند می تواند طرح منظره ، چهره ، نقاشی  و یا یک عکس قدیمی باشد . تابلو دستبافت فرش کاشان همانند فرش دستبافت از آوازه ای خوب و به نام بهره می برد . فرش دستبافت کاشان عموما دارای کیفیت بالایی است و دارای طرح های سنتی و اسلیمی است . تابلو های فرش ماشینی نیز یکی از صنایعی است که حدود چندین سال است به کشور ایران وارد شده است و تولید کنندگان فرش ماشینی با استفاده از بافنده های ماشینی اقدام به بافت و تولید تابلو فرش در ابعاد و تعداد شانه های مختلف می کنند . شهر اشان با دارا بودن بیش از 700 واحد تولید در بافت فرش ماشینی حرف اول را در دنیا می زند و به نوعی پایتخت فرش ماشینی جهان محسوب می شود . اما بحث تابلو دیواری فرش کاشان بحثی جدا از بافت فرش کاشان است. تابلو فرش دارای فرایند جزیی تری نسبت به فرش ماشینی دارد و طرح تابلو فرش نیز از طرح فرش ماشینی جداست . تابلو دیواری فرش ها طرح و الگوی خاصی ندارند و می توانند شانمل طرح های مختلفی باشند ، به همین علت می توان گفت که طرح تابلو دیواری فرش از طرح فرش ماشینی جداست . تابلو فرش ماشینی کاشان همانند فرش ماشینی این شهر یکی از هنرها و صنایع ماشینی این شهر محسوب می شود و سالانه صادرات زیادی از قسمت تابلو فرش به شهرهای دیگر و کشورهای مختلف دارد . تابلو فرش کاشان که از نوع ماشینی بافته می شود به دوشیوه ممکن است بافته شود . شیوه اول این است که ابتدا یک تابلو دیواری فرش را با زمینه تمام سفید طراحی می کنند و سپس طرح مورد نظر خودرا روی آن چاپ می کنند که به ان چاپ دیجیتال گفته می شود . این فرآیند همانند چاپ کاغذی انجام می گیرد . اما نوع دیگر آن تابلو بافت ماشینی فرش است که باید ابتدا طرح و نقشه مورد نظر به ماشین بافنده داده شود و دستگاه بافنده با استفاده از آن طرح می تواند تابلو فرش را ببافد . به این شیوه بافت و تولید تابلو فرش کاشان ، بافت ماشینی گفته می شود .

 

طرح های تابلو فرش کاشان

یک تابلو دیواری فرش کاشان می تواند دارای طرح های متفاوتی باشد که از آن جمله می توان به تابلو آیات قرآنی ، تابلو چهره ، تابلو منظره ، تابلو دیواری فرش حیوانات و طرح های متفاوت دیگر اشاره کرد . تابلو دیواری فرش کاشان با استفاده از دو شیوه ممکن است بافته شود که همانطور که به آن اشاره کردیم یک نوع آن تابلو فرش چاپ دیجیتال است و ننوع دیگر بافت ماشینی است که شیوه دوم از لحاظ دوام طرح و رنگ بهتر و مرغوب تر خواهد بود .

برچسب
'تابلو فرش ماشینی کاشان' , 'تابلو فرش ماشینی' , 'تابلو های فرش ماشینی' , 'تابلو فرش کاشان' , 'تابلو دیواری فرش' , 'تابلو فرش'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه