برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۰۱/۴/۱۱

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» درباره فرش ماشینی دستباف گونه

فرش ماشینی دستباف گونه

در حال حاضر با توجه به پیشرفت صنعت و تکنولوژِی ، ایران هم در صنعت فرش سعی کرده از بهترین دستگاه ها جهت بافت استفاده کند برای مثال پس از دستگاه های بافت فرش 320 شانه ، 500 ، 700 و 1000 امروزه شاهد دستگاه های بلژِیکی نسل پنجم جهت بافت فرش 1200 شانه هستیم . یکی از کارایی های دستگاه بافت فرش ماشینی ظرافت و تراکم بالای فرش بافته شده است و هرچه ظرافت و تراکم فرش بالا تر برود به اصطلاح ما فرش ماشینی ، دستباف گونه تر خواهد شد نخ به کار رفته در فرش 1200 شانه با سایز 26 و 27 است ولی اصولا فرش های 500 شانه با سایز 10 و 10.5 و سایز فرش ماشینی 700 شانه قالبا 18 خواهد بود . تا اینجا متوجه شدیم هرچه دستگاه بافنده بهتر باشد تراکم و ظرافت فرش بالا میرود و فرش ماشینی دستباف گونه خواهد بود . در ادامه این مقاله سعی شده است درباره فرش ماشینی دستباف گونه به همراه نکات مهم و جالبی صحب شود که پیشنهاد میکنیم ادامه این مقاله را حتما مطالعه کنید.

 

ویژگی های فرش دستباف گونه چیست ؟

چرا هنگام خرید فرش ، مشتری به دستباف گونه بودن فرش توجه زیادی دارد ؟ جهت رسیدن به جواب ، از نحوه ی بافت فرش دستباف میگوییم . در قالی های دستباف همیشه نخ پرز دوره نخ قالی گره میخورد و عموما نخ تار 2 نمونه است : گره ی فارسی و گره ی ترکی . به همین علت رنگ نخ پرز ، همیشه در پشت فرش دیده میشود ولی در قالی ماشینی نخ پرز یه لایه به شکل U دور تار ، گره میخورد اگر پشت فرش های ماشینی را مشاهده کنیم نخ تار دیده خواهد شد . و نکته ی دیگر که درباره ی فرش دستباف و فرش ماشینی قابل توجه است این است که قالی دستباف با گره ای که بافنده میزند گره محکم در جای خود میماند به همین دلیل نخ پرز با استحکام زیاد هیچ وقت از فرش دستباف ما بیرون نخواهد آمد . اما در فرش ماشینی نخ پرز به صورت U دور نخ تار میپیچد و با یک نوع چسب محکم میگردد ولی اگر چسب در آب حل شود با شستشوی اول فرش ، قالی شل شده و امکان باز شدن نخ پرز از نخ تار بوجود می آِید . لازم به ذکر است که امروزه بدلیل تکنولوژِی بالا در صنعت فرش فرش های ماشینی بسیار زیاد به شکل فرش های دستباف در آمدند که اصطلاحا به این نوع فرش ها ، فرش دستباف گونه گفته میشود و اینکه فرش های ماشینی ای که با دستگاه های جدید با تکنولوژِی بالا بافته میشود پشت آن ها همانند قالی های دستباف است.

برچسب
'فرش دستباف گونه' , 'فرش 1200 شانه' , 'فرش های دستباف' , 'صنعت فرش' , 'تراکم بالای فرش' , 'فرش ماشینی'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  فروشگاه های خرید انواع فرش ماشینی
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه