برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : جمعه ۰۱/۳/۶

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» تشخیص فرش 1000 شانه

درباره فرش 1000 شانه

یکی از پر فروش ترین فرش ها در بین مردم ایران فرش 1000 شانه است . در این مقاله با قالی ماشینی 1000 شانه کاشان آشنا میشوید و از زمان های قدیم ایرانیان از فرش استفاده میکرده اند در حالی که سایر ملت ها از برگ درختان به عنوان زیر انداز استفاده میکردند . در زمان حال فرش ها و گلیم ها با دستگاه بافته میشوند و در بین این فرش های ماشینی ما قصد داریم درباره ی فرش ماشینی 1000 شانه کاشان صحبت کنیم . انواع فرش های ماشینی کاربرد های مختلفی دارند مانند : رنگ ، تعداد شانه ، تراکم ، متراژ و ... که در قیمت و کیفیت قالی نقش مهمی دارند . در ادامه مطلب درباره ی این ویژگی ها صحبت خواهیم کرد . در این مقاله سعی شده است توضیح درباره فرش 1000 شانه به صورت کامل به همراه نکات بسیار جالب قرار داده بشود که در ادامه می توانید آن را مطالعه کنید.

 

تراکم فرش ماشینی 1000 شانه

فرش ماشینی 1000 شانه به وسیله ی دستگاهی بافته میشود که در هر یک سانتیمتر 10 گره میبافد و این تراکم موجب میشود که در هر 1 متر ، 1000 گره ایجاد شود . و این سوال پیش می آید که چرا باید فرش با تراکم بالا بافته شود ؟ زیرا اگر بخواهیم از نقش و نگار بر روی فرش استفاده کنیم باید تراکم فرش را بالا ببریم تا اینکه فرش جلوه ی خوبی به خود بدهد و یکی دیگر از نکات مهم در بافت فرش ماشینی 1000 شانه ، استفاده از الیاف نازک و باریک است . فرش 1000 شانه به علت تراکم بالا مقاومت بیشتری در برار فشار دارد .

 

متراژ فرش 1000 شانه

به دلیل اینکه فضای منازل با هم تفاوت دارند فرش های 1000 شانه در متراژ های مختلفی تولید میشود . این مورد موجب میشود خریدار نگرانی در مورد اندازه ی فرش نداشته باشد قالی های ماشینی در متراژ های مختلف تولید میشود ولی 3 اندازه ی استاندارد وجود دارد که اکثر کارخانجات فرش های خود را در همین 3 متراژ استاندارد تولید میکنند که عبارت اند از : فرش ماشینی 12 متری ، فرش ماشینی 9 متری و فرش ماشینی 6 متری .

 

رنگ فرش 1000 شانه

همانگونه که فرش ها در اندازه های مختلف تولید میشود تعداد رنگ فرش ها هم با هم متفاوت اند . برای قالی ماشینی ما جلوه و زیبایی بیشتری داشته باشد باید تعداد رنگ فرش را بالا ببریم . و هرچه تعداد رنگ بالا تر برود قیمت فرش ماشینی هم افزایش پیدا میکند و معمولا فرش ها را در 3 طیف رنگی میبافند که عبارت اند از : فرش ماشینی 1000 شانه 8 رنگ ، فرش ماشینی 1000 شانه 10 رنگ و فرش ماشینی 1000 شانه 12 رنگ . که فرش ماشینی 1000 شانه 12 رنگ از لحاظ قیمت و زیبایی معمولا رده ی بالا تری نسبت به دو فرش دیگر دارد .

 

الیاف فرش 1000 شانه

همیشه کارخانه های فرش به دنبال بهترین و مرغوب ترین الیاف برای بافت فرش میگردند در ابتدا ابریشم و پشم که جز نخ های طبیعی هستند در فرش ها مورد استفاده قرار میگرفت اما بعد از مدتی الیاف مصنوعی روی کار آمدند که میتوان به نخ اکریلیک که جز بهترین نخ مصنوعی است اشاره کرد .

برچسب
,'فرش ماشینی 1000 شانه کاشان' , 'فرش ماشینی 12 متری' , 'فرش ماشینی 9 متری' , 'فرش ماشینی 6 متری' , 'فرش ماشینی 1000 شانه 10 رنگ ' , 'فرش ماشینی 1000 شانه 12 رنگ ' , 'فرش ماشینی 1000 شانه 8 رنگ ' , 'فرش 1000 شانه'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه