برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۰۱/۴/۱۱

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» تفاوت فرش های ماشینی در بازار

تفاوت فرش های ماشینی

از زمان های قدیم تا به حال همه به این نکته پی برده اند که فرش اصیل کاشان ، بهترین فرش از نظر دوام ، زیبایی و ... است ولی در خرید فرش ماشینی می بایست به نکات زیادی توجه داشته باشیم تا بتوانیم فرش مناسب خود را پیدا کنیم . در این مطلب سعی شده است تفاوت فرش ماشینی در بازار به همراه نکات جالبی که در خرید فرش وجود دارد مورد بررسی قرار داده بشود که در ادامه می توانید آن را مطالعه کنید .
اولین و مهمترین نکته در خرید فرش توجه داشتن به الیاف فرش است . الیاف فرش به چهار گروه فرش اکلیریک درجه یک ، فرش پشمی ، پلی پروپیلن و پلی استر تقسیم میشود که در این مقاله به بررسی انواع این فرش به همراه نکات جالبی که میگوییم میپردازیم . نخ هایی که در تولید فرش ماشینی به کار میرود از سه نخ پود ، پرز و تار است که نخ پرز ( نخ خاب قالی ) در گره ی رنگ مصرف میشود به طوری که اطراف نخ پود گره میخورد و به چند نوع تقسیم میشود :
نخ پرز فرش چیست ؟
) اكريليک 10/5 دولا 100% خالص
2) ترکیب نخ های پلی پروپیلن و اكريليک : كه به شکل ترکیبی از الياف پلي پروپيلن و اكريليک درست مي‌شود.
3) پلي پروپيلن 100%
4) ابریشم های غیر طبیعی یا پلی استر
نخ تار فرش چیست ؟
نخ تار از ترکیب پنبه پلی استر درست میشود ، نوع بافت و الیاف قابل استفاده نقش بسیار مهمی در جلوه ی فرش و طول عمر فرش دارد . نخ تار اکثرا در فرش اکریلیک مورد استفاده میشود ولی در فرش پلی پروپیلن با کیفیت و بی سی اف ، این نخ از جنس نخ پرز  تولید میشود که دلیل آن مقرون به صرفه بودن این نخ است .
نخ پود فرش چیست ؟
پود در انواع فرش اکریلیکی و پشمی صددرصد پنبه است . ولی مهم ترین عامل دوام فرش و عمر فرش نخ پرز می باشد که از اکریلیک یا جنس پلی پروپیلن ( بی سی اف ) یا ترکیبی از این 2 یا پلی استر است.
تفاوت فرش های اکریلیک با انواع فرش های ماشینی
حال به مقایسه ی فرش ماشینی صددرصد اکریلیک با فرش درصد دار (که مخلوظی از بی سی اف با اکریلیک است ) یا فرش پلی استر زیبا و فرش کامل بی سی اف می پردازیم . طول عمر فرش اکریلیک نسبت به بی سی اف ،  درصددار و پلی استر ، از دوام بیشتری برخورد دار است ای نوع فرش برای مدت زمان طولانی حتی بیش از سی صد سال قابل استفاده می باشد اما فرش بی سی اف و پلی استر دوام کمی دارد و در مدت زمان کوتاهی لطافت این نوع فرش از بین میرود . از لحاظ آبرفتگی ، پس از مدتی بر اساس طول زمان استفاده از فرش ، تغییر فرش اکریلیک کم است که به طور معمول به حساب نمی آید ولی در فرش های ماشینی اصل دیگر ، این مورد را پس از مدتی استفاده از فرش میشود مشاهده کرد . نور و شستشو روی فرش اکریلیک هیچ نوع اثری نمیگذارد ولی در فرش پلی استر ، مخلوط و بی سی اف عکس این موضوع میباشد و زیبایی فرش از بین میرود.
گرمای مستقیم در فرش اکریلیک از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است یکی از ویژگی های فرش اکریلیک که از فرش های دیگر متمایز است تست کردن گرما روی این نوع فرش ها است به صورتی که حتی اگر یک اتوی داغ روی این گونه فرش ها بگذاریم بدون هیچ تغییری میتوان برداشت ولی در فرش بی سی اف ارزان و پلی استر ، فرش بر اثر سوختگی از بین میرود . از لحاظ ساییده شدن ، فرش اکریلیک تغییری نمیکند ولی در بی سی اف و پلی استر به مرور زمان از بین میرود.
فرش اکریلیک از لحاظ زیبایی قابل مقایسه با فرش بی سی اف یا درصد دار و پلی استر نیست . اما یکی از عیب های فرش اکریلیک این است که مدت طولایی زمان میبرد تا جذب طبیعت شود ولی فرش های پلی استر و بی سی اف به مرور زمان پودر شده و جذب طبیعت میشود .
فرش های پلی استر و بی سی اف در چه مواردی استفاده میگیرد؟
یکی از مزیت های پلی پروپیلن ( بی سی اف ) و پلی استر رنگ پذیری عالی آن است . به همین علت مقرون به صرفه و تنوع در رنگ ها نسبت به پشم و اکریلیک بیشتر است . فرش بی سی اف رظوبت را جذب نمیکند به همین علت برای مکان های رطوبت دار بسیار مناسب است و اینکه فرش های پلی استر و پلی پروپیلن اگر شسنه شود در مدت زمان بسیار کوتاهی خشک میشود . فرش پلی استر به علت پیوسته بودن الیاف سبب میشود که نسبت به اکریلیک و پشم پرز ندهد . یکی از عیب های اینگونه فرش ها جذب آلودگی است . آلودگی هایی که روغنی است پس از جذب شدن توسط فرش به راحتی قابل شستشو نخواهد بود ولی آلودگی هایی که در آب به راحتی حل میشوند به اسانی قابل شستشو خواهند بود.
نکته ی پایانی فرش های ماشینی
لازم به ذکر است که  الیاف اکلیریک در کیفیت های مختلفی است . الیاف با کیفیت پایین معمولا دارای پرزدهی بالایی هستند و از لحاظ طول عمر و زیبایی نسبت به الیاف با کیفیت قابل مقایسه نیست . و قیمت فرش هم به کیفیت الیاف بستگی دارد .

برچسب
, 'فرش اکلیریک درجه یک' , 'فرش بی سی اف ارزان' , 'فرش های ماشینی اصل' , 'فرش پلی استر زیبا' , 'فرش پلی پروپیلن با کیفیت' , 'الیاف فرش' , 'فرش پشمی' , 'بهترین فرش' , 'فرش اصیل کاشان' , 'فرش ماشینی'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  فروشگاه های خرید انواع فرش ماشینی
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  حمل و نقل در فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه