برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۰۱/۴/۱۱

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» فرش خام یا فرش سفید چاپی چه فرشی است و چه کاربرد هایی دارد؟

خرید فرش ماشینی خام یا فرش سفید چاپی

فرش خام یا فرش سفید چاپی (Raw carpet or white carpet) یا فرش مخصوص چاپ فرشی است که تار و پود آن با رنگ سفید خام بافته شده است و در انواع سایز و ابعاد دلخواه سفارشی هم فرش ماشینی خام بافته می شود و اغلب فرش های خام مخصوص چاپ و استفاده برای تابلو فرش و چاپ طرح بر روی این نوع فرش ماشینی می باشد.

نکات مهم در مورد فرش خام یا سفید، و چاپ روی تابلو فرش های ماشینی

 

فرش خام یا سفید

با توجه به اینکه امروزه در منازل استفاده از تابلو فرش ها زیاد شده است و قیمت تابلو فرش دستبافت بسیار گران تر از قیمت تابلو فرش ماشینی می باشد شرکت کاشان فرش اقدام به تولد فرش خام ماشینی کرده است این فرش که به خام بافی هم معروف است فرشی سفید رنگ می باشد که به فرش های خام مخصوص چاپ نیز معروف هستند.

شاید برای شما سوال پیش بیاید که چرا زمینه سفید را برای چاپ طرح بر روی فرش انتخاب کرده اند؟ به دلیل اینکه زمینه سفید باعث می شود که طرح چاپی طبیعت و یا چهره انسان را زمانی که می خواهند روی فرش چاپی بزنند تصویر با کیفیت خیلی خوب و حفظ تعادل رنگ های سایه ای و همانند یک پوستر بر روی فرش خام ماشینی چاپ شود و تصویر تابلو فرش چاپی مانند عکس با کیفیت دیده شود.

 

کاربرد فرش خام یا سفید

فرش خام یا فرش سفید ماشینی تنها کاربردی که دارد برای تابلو فرش های ماشینی می باشد. همانطور که گفتیم برای بالا رفتن کیفیت چاپ فرش ماشینی که تصویری مثل عکس ها باکیفیت باشد از این دسته فرش های خام استفاده می کنند که به آن ها فرش خام برای چاپ یا فرش خام سابلیمیشن نیز می گویند.

قیمت فرش خام سابلیمیشن در کاشان فرش به دلیل تولید مستقیم و بدون واسطه به قیمت درب کارخانه نیز به فروش می رسد.

 

جنس فرش خام یا سفید

جنس نخ به کار رفته در تابلو فرش خام سفید، پلی استر و ابریشم می باشد که فرش های ماشینی و دستبافت با الیاف مختلفی از جمله آکریلیک، پروپیلن و پلی استر بافته می شوند حالا دلیل استفاده از نخ پلی استر (polyester) در فرش خام چیست؟

نرم و سبک

با دوام و مقاوم در مقابل شستشو

عدم جذب رطوبت و بوی بد

مقاوم در برابر نور و حرارت

خاصیت چروک نا پذیری

 

ابعاد تابلو فرش ماشینی خام

تابلو فرش های ماشینی خام یا سفید در ابعاد مختلف، اشکال مختلف و سفارشی بافته می شوند و بیشتر ابعادی که برای تابلو فرش های چاپی مورد استفاده قرار می گیرند ابعاد 50*70 و 50*100 می باشد و دیگر ابعاد فرش ماشینی خام به شرح زیر می باشد.

(20*30,20*35) ,(30*40,35*50) ,(50*50,70*70) ,(60*90,70*100) ,(100*100,80*120) ,(100*150,100*200) ,(150*225,150*300)

در فروشگاه آنلاین کاشان فرش مشتریان می توانند انواع سایز ها و ابعاد مد نظر خود را سفارش دهند و از خرید غیر مستقیم و حضوری و بدون واسطه بهره مند شوند و این امکان را فراهم نموده ایم تا با خرید عمده فرش خام، فرش های خریداری شده شما به قیمت عمده حساب شود و با خرید تا سقف پنج میلیون تومان می توانید از ارسال رایگان به شهر خود بهره مند شوید.

 

انواع بافت تابلو فرش

بافت تابلو فرش به دو صورت امکان پذیر می باشد: بافت تابلو فرش هم مانند بافت فرش ماشینی می باشد که در بافت ماشینی دو تابلو فرش به صورت همزمان بافته می شود چون دستگاه بافت، فرش ها را به صورت جفت می بافد یعنی یک بافت از رو و یک بافت با خواب زیر و در انتها دو تابلو فرش به صورت همزمان بافته می شود.

و این جفت بافی برای کسانی که تابلو فرش سابلیمیشن سفارشی برای خود می خواهند کمی گران تر می شود و باز هم نسبت به تابلو فرش دستبافت ارزان تر و مقرون به صرفه تر است.

 

کیفیت تابلو فرش

در کاشان فرش سعی شده تا حد زیادی تابلو فرش ها با رنگ ها و جلوه های زیبا و طبیعی دیده شوند و از بهترین مواد برای تولید فرش ماشینی خام و بعد از این مرحله استفاده از بهتربن رنگ و الیاف مصنوعی با کیفیت بافته می شود تا کیفیت تابلو فرش بافته شده همانند پوستر دارای تفاوت رنگ و سایه ها باشد در فروشگاه آنلاین کاشان فرش بیش از چندین نمونه تابلو فرش های آماده موجود می باشد و تابلو فرش های سفارشی از طبیعت وچهره هم قابل سفارش می باشد.

 

فرش خام برای چاپ سابلیمیشن

همانطور که گفتیم فرش خام فقط مخصوص بافت تابلو فرش می باشد و این فرش خام سابلیمیشن برای اینکه بتواند تصویری که بر روی آن چاپ می شود را با بهترین کیفیت نمایش دهد باید از مواد خام بافی و نخ و پود خوب بافته شده باشد در زمان گذشته وقتی می خواستند یک طرح سفارشی را ببافند باید از قبل آن طرح را طراحی می کردند و بعد اقدام به بافت آن می کردند که کار خیلی زمانبر و سختی بود به همین دلیل با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های چاپی وارد بازار شدند که این دستگاه ها به راحتی طرح دلخواه و چاپی را در کمترین زمان ممکن روی فرش خام یا سفید و یا برای چاپ روی انواع کوسن ها، لباس ها، چاپ عکس روی ظروف و... با دستگاه سابلیمیشن امکان پذیر ساخته است.

 

تابلو فرش سابلیمیشن چیست

برای تولید تابلو فرش سابلیمیشن (Sublimation carpet) کاری که انجام می شود این است که طرح دلخواه را روی کاغذ های مخصوص چاپ با جوهر های مخصوص سابلیمیشن با استفاده از پرینتر چاپ می کنند.

در این نوع چاپ با دادن حرارت مورد نیاز، رنگ از حالت مایع به حالت گاز در می آید و بر روی سطح فرش خام افشانده می شود در این روش امکان چاپ هر نوع عکس با هر درجه رنگی قابل چاپ می باشد و تابلو فرش های سابلیمیشن می توانند هدیه ی خوبی برای عزیزان شما باشند که دارای کیفیت بسیار خوب و مقرون به صرفه نیز هستند و کاشان فرش اقدام به تولید این تابلو فرش ها نموده است و شما می توانید اقدام به خرید تابلو فرش ماشینی کنید و بهترین هدیه را به عزیزان خود بدهید.

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه